mobile
REKLAMA

Jak wybrać najlepsze przedszkole dla dziecka?

Chociaż wczesne dzieciństwo szybko przemija, ma ono niebagatelny wpływ na rozwój i przyszłe życie malucha. Naukowcy na całym świecie prowadzą badania dotyczące tego, jak przedszkole i sposób prowadzenia zajęć w nim przekłada się na rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.

Artykuł sponsorowany
Jak wybrać najlepsze przedszkole dla dziecka?

Okazuje się, że to, do jakiego przedszkola zapiszemy naszą pociechę, może być decyzją brzemienną w skutki! Dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie przedszkole dla dziecka wybrać – prywatne czy publiczne?

Przedszkole prywatne czy publiczne? Gdzie zapisać dziecko?

Nie sposób omówić sposobu funkcjonowania wszystkich przedszkoli w Warszawie, dlatego skupimy się na jednym, ale bardzo znaczących rozgraniczeniu – przedszkole prywatne czy publiczne.

Przedszkole prywatne — plusy i minusy

Przedszkole prywatne to takie, które prowadzone jest jak przedsiębiorstwo, ale musi wypełniać swoje zadania opiekuńcze i edukacyjne. Jest płatne, co wielu mniej zamożnych rodziców odstrasza, a jednak ma zalety nie do przecenienia.

W przedszkolu prywatnym jest mniej dzieci przypadających na jednego wychowawcę, dlatego każdy maluch jest otoczony większą troską i nauczycielom łatwiej zauważyć indywidualne zdolności i potrzeby dziecka.

Dzięki tej kameralności atmosfera w niepublicznym przedszkolu bywa wręcz rodzinna. Nauczyciele znają nie tylko dzieci, ale także ich rodziców czy dziadków, mogą poświęcić więcej czasu na rozmowę z opiekunami malucha. W salach jest ciszej, spokojniej, dzieci są mniej obciążone ciągłym gwarem, zwykle panującym w bardzo licznych grupach przedszkolnych.

Prywatna placówka musi przyciągnąć rodziców i dzieci, oferując atrakcyjne zajęcia w przedszkolu przeplatane wypoczynkiem i zabawą. W prywatnych przedszkolach są zajęcia obejmujące naukę języków, obcowanie ze sztuką, nie brakuje ciekawych wycieczek. Nie trzeba za nie dodatkowo płacić i każdy przedszkolak ma do nich dostęp.

Minus przedszkola prywatnego to czesne, które rodzice muszą co miesiąc regulować. Łatwiej natomiast zapisać dziecko do przedszkola prywatnego, a rekrutacja otwarta jest przez cały rok.

Przedszkole publiczne — zalety i wady

Nabór do przedszkola publicznego trwa krótko i zwykle kończy się przyjęciem tylko nielicznych chętnych. Podstawową zaletą przedszkoli publicznych jest to, że do 5 godzin dziennie, czyli od 8 do 13, dziecko może przebywać w nim bez dodatkowych opłat. Każda następna godzina kosztuje złotówkę, dopłaca się także do wyżywienia.

Czasami trzeba też dopłacać do dodatkowych zajęć artystycznych czy nauki języka angielskiego. Jeśli więc rodzice pracują na pełen etat i potrzebują opieki nad dziećmi przez 8-9 godzin dziennie, ponoszą koszty.

Tym, co wymieniane jest jako wada przedszkoli publicznych, jest niewątpliwie ograniczona liczba miejsc, pomimo tego, że grupy przedszkolne są liczne. Im więcej dzieci, tym nauczycielom trudniej poświęcić czas na maluchy wyjątkowo zdolne lub wymagające pomocy w prostych czynnościach albo nauce.

Przedszkola niepubliczne w Warszawie

Jeśli nie udało Ci się zapisać dziecka do przedszkola publicznego, nie martw się! W Warszawie dostępne są przedszkola prywatne, z których dwa wyróżniają się wyjątkową jakością opieki i sposobem prowadzenia zajęć. Oba znajdują się w Warszawie Mokotowie.

Przedszkole niepubliczne Małe Misie na warszawskim Mokotowie (https://malemisie.pl/przedszkole-madalinskiego) to placówka nastawiona na artystyczny rozwój dziecka i rozbudzanie w maluchach chęci do poznawania świata. Program edukacyjny warszawskiego przedszkola niepublicznego przygotowali i realizują wykształceni, doświadczeni i empatyczni pedagodzy. Małe Misie zapewnia dzieciom zdrowy rozwój w czasie, kiedy rodzice realizują swoje zawodowe przedsięwzięcia.

Drugą opcją na Mokotowie jest niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Terapeutyczne Hawajska, w którym funkcjonują trzy małe grupy edukacyjno-terapeutyczne. W przedszkolu realizowana jest podstawa programowa zgodna z wytycznymi MEN, a szczególny nacisk kładziony jest na intensywną pracę terapeutyczną.

Zapisać dziecko do przedszkola Hawajska mogą rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz rodzice dzieci zdrowych. W łączonych grupach maluchy uczą się tolerancji, współpracy i empatii, rozwijają się harmonijnie i pokonują swoje słabości, by z powodzeniem kontynuować naukę w szkole.

fot. materiały zlecodoawcy 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda