mobile

500 nowych wiat dla warszawy

W nocy z 13 na 14 sierpnia, na przystanku tramwajowym Królikarnia 06 ustawiono pięćsetną wiatę przystankową w ramach projektu „Przystanek komunikacji miejskiej”. Zostaną także wprowadzone zmiany w wiatach konkursowych polegające na wydłużeniu lub dostawieniu dodatkowych ławek. 

TAGI
500 nowych wiat dla warszawy

W wiatach seryjnych rozkłady jazdy będą umieszczane niżej. Planowany termin zakończenia montażu wszystkich 1580 nowoczesnych wiat to koniec 2016 roku.

Na przystanku tramwajowym Królikarnia 06, w nocy z 13 na 14 sierpnia, zamontowano pięćsetną wiatę przystankową w ramach projektu „Przystanek komunikacji miejskiej”. Na stołecznych ulicach jest już ustawionych 201 wiat konkursowych, 133 konserwatorskie i 166 seryjnych.

Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z firmą AMS, odpowiedzialną za realizację projektu „Przystanek komunikacji miejskiej”, wprowadzi także zmiany w funkcjonalności wybranych typów wiat. Jest to odpowiedź na najczęstsze uwagi pasażerów, którzy regularnie korzystają z komunikacji miejskiej i infrastruktury przystankowej.

W wiatach konkursowych, których gabaryty pozwalają tylko na montaż ławki dwuosobowej zostaną ustawione dodatkowe ławki na zewnątrz wiaty. Takie rozwiązanie będzie stosowane w przypadku wystarczająco dużej powierzchni przystanku. W szerszych wiatach konkursowych ławki zostaną wydłużone.

W wiatach seryjnych tablice z rozkładami jazdy będą montowane około 30 cm niżej, dzięki czemu pasażerowie będą mieli wygodniejszy dostęp do informacji o kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Zmiany zostaną wprowadzone w projektach wiat. Oznacza to, że nowe egzemplarze będą wykonywane według zmienionych i ulepszonych wytycznych.

Na części przystanków autobusowych z nowymi wiatami planowany jest montaż stojaków rowerowych. Początkowo zakładano ustawianie stojaków

z m.in. jednym stanowiskiem. Ostatecznie podjęto decyzję o montażu 315 stojaków z liczbą stanowisk od 3 do 5.

Zakończenie montażu wszystkich wiat jest planowane na koniec 2016 roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda