mobile

„Bar pod słońcem” powróci?

Projekt „Baru pod słońcem” powstał w pracowni architektonicznej KDesign Architekci. Koncepcja zakłada stworzenie unikatowego lokalu na poddaszu budynku Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25.

TAGI
„Bar pod słońcem” powróci?

Ideą projektu jest odtworzenie kawiarni „Pod słońcem”, która istniała w tym miejscu blisko sto lat temu. Dawni właściciele chcieli zadbać o to, aby klienci po zrobionych zakupach mogli zrelaksować się przy szklance soku ze świeżych owoców i zakosztować zdrowej żywności.

W 1950 roku budynek został odebrany rodzinie Jabłkowskich i upaństwowiony, jednak udało im się już odzyskać obiekt. Obecni właściciele Domu Towarowego rozważają ponowne przeznaczenie poddasza na całoroczną kawiarnię.

Koncepcja stworzona przez pracownię KDesign Architekci zakłada powstanie „Baru pod słońcem”, który jednocześnie byłby przestrzenią wystawienniczą, kinem letnim, miejscem odbywania się koncertów, pikników i oazą zieleni w centrum Warszawy. Znalazłyby się tu mini szklarnie i strefa ogrodu.

W tym roku ma się rozpocząć remont zabytkowych wnętrz części handlowej obiektu. „Bar pod słońcem” miałby znaleźć się na trzecim piętrze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich.

Lokale na dachach stanowią atrakcję w wielu dużych miastach. W Londynie czy Berlinie jest już kilkanaście takich miejsc.

 

Wizualizacje: KDesign Architekci

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda