Bezpłatny pakiet edukacyjny w wolskich „zerówkach”
Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki, robotyka, szachy, wyjścia do kina, teatru czy muzeum, materiały plastyczne – to tylko niektóre elementy bezpłatnego bonu edukacyjnego oferowanego przez wolskie „zerówki”. Magiczny Tydzień Dni Otwartych w wolskich szkołach podstawowych już 21-25 stycznia.
Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które rozpoczną naukę w „zerówce” w roku szkolnym 2019/2020.
– W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Oczywiście wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Woli.
W ramach pakietu dzieciom zapewnione będą dwa razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego oraz rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej, raz w tygodniu lekcje informatyki, a także zajęcia wspierające kreatywność dziecka np. robotyka, szachy. Atrakcją tego programu będą również wyjścia do kina, teatru lub muzeum raz na semestr. W okresie zimowym każde dziecko zostanie objęte programem dożywiania „zdrowa kanapka”. Odciążeniem rodzinnego budżetu będzie z pewnością komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych, które „zerówkowiczne” otrzymają na początku roku szkolnego.
„Zerówka” szkolna czy przedszkola?
Wkroczenie dziecka w mury szkoły to wielkie wydarzenie zarówno dla niego samego jak i dla całej rodziny. Rodzice zastanawiają się czy „zerówka” to odpowiedni moment na opuszczenie przez ich pociechę przedszkola i wejście w przestrzeń dzieci starszych. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców wolskie szkoły podstawowe zorganizowały 21-25 stycznia Magiczny Tydzień Dni Otwartych. Można będzie odwiedzić wolskie szkoły podstawowe i przyjrzeć im się przed podjęciem decyzji.
- Rodzice będą mogli wraz ze swoimi dziećmi odwiedzić wybraną szkołę, zobaczyć jak wyglądają sale dla najmłodszych oraz uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy szkolnej świetlicy – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska.
Będzie możliwość rozmowy z wychowawcami i dyrektorem szkoły, a także obejrzenia sal gimnastycznych, placów zabaw i boisk przyszkolnych.
– Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat - przekonuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.
Szkoły podstawowe są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Kadra nauczycielska jest dobrze wyszkolona. Do dospozycji są sale wyposażone w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kącik zabaw i sale rekreacyjne. Szkoły są monitorowane a zajęcia trwają cały rok. Od września 2019 roku oddziały przedszkolne będą w każdej szkole podstawowej na Woli.
Konsultacje psychologiczno-pedagogiczne
Dzielnica oferuje możliwość wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Konsultacje prowadzą specjaliści z Zespołu Poradni Psychologiczno–Pedagogicznych nr 1 i Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej nr 2. Porady psychologów, pedagogów i logopedów dla dzieci z rejonu działania poradni odbywają się w soboty w godzinach 9.00 – 13.00.
Zespół Poradni Psychologiczno–Pedagogicznych nr 1
Ul. Zawiszy 13, tel. 22 631 08 23
· 19 stycznia 2019 r. - psycholog, pedagog, logopeda
· 26 stycznia 2019 r. - psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta SI
· 16 lutego 2019 r. - psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta SI
· 23 lutego 2019 r. - psycholog, pedagog, neurologopeda
Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna nr 2
Ul. Ks. Janusza 45/47, tel. 22 836 70 88
· 19 stycznia 2019 r. - psycholog, pedagog, logopeda
· 26 stycznia 2019 r. - psycholog, pedagog, logopeda
· 16 lutego 2019 r. - psycholog, pedagog, logopeda
źródło: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Wola
zdjęcie: pixabay.com