mobile

Bielany malują bezpieczną drogę do szkoły

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny w związku z tym, jak co roku, Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Bielany, prowadzi prace związane z odnawianiem przejść dla pieszych i wymianą oznakowań w rejonach szkół.

TAGI
Bielany malują bezpieczną drogę do szkoły

W drugiej połowie sierpnia, pracownicy Wydziału Infrastruktury sprawdzili stan przejść dla pieszych i ich oznakowań w rejonach placówek oświatowych na Bielanach. W dniach od 24 do 28 sierpnia w miejscach, w których stwierdzono taką konieczność, zostaną zrealizowane prace naprawcze: malowanie wytartych pasów oraz wymiana znaków - D6 czyli znak przejścia dla pieszych oraz T-27 tzw. „Agatki” czyli tabliczki wskazujące, że przejście jest szczególnie uczęszczane przez dzieci.

Bezpieczeństwo najmłodszych jest jednym z priorytetów władz Dzielnicy, dlatego pierwszego dnia prace nadzorowali Artur Wołczacki, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany wraz z Pawłem Sondijem, Naczelnikiem Wydziału Infrastruktury.

„Akcja malowania pasów związana jest ze zbliżającym się rokiem szkolnym. Dobrze oznakowane i widoczne przejścia dla pieszych zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły. Urząd Dzielnicy Bielany dokłada wszelkich starań, aby o to zadbać” – mówi Wiceburmistrz Wołczacki.

 

Harmonogram prac do wykonania w pierwszej kolejności:

 

1. 24 i 25 sierpnia 2015 r. ul. Wrzeciono na całej długości w rejonach szkół, jak również na pozostałych przejściach oznakowanych dodatkowo tabliczkami T-27 „Agatkami”.


2. 25 sierpnia 2015 r. ul. Klaudyny na całej długości, ul. Kiwerska na odcinek
od ul. Lektykarskiej do ul. Klauduny i ul. Rudzka na odcinku zarządzanym przez Dzielnicę Bielany tj. od ul. Klaudyny do ul. Godowskiej. Malowanie ulic rozpocznie się po godzinach szczytu porannego tj. od godz. 1000.

W przypadku gdyby tworzyły się „korki” prace zostaną przerwane i wznowione od godz. 2200.

 

3. 26 i 27 sierpnia 2015 r. ul. Kochanowskiego. Malowanie ulicy rozpocznie się od godz. 700 na odcinku od skrzyżowania z ul. Literacką przy Trasie AK do skrzyżowania
z ul. Rudnickiego. Natomiast od ul. Rudnickiego do ul. Reymonta po godzinach porannego szczytu tj. od godz. 1000.

W przypadku gdyby tworzyły się „korki” prace zostaną przerwane i wznowione od godz. 2200.

 

4. 28 sierpnia 2015 r. ul. Staffa na odcinku od ul. Jarzębskiego do ul. Sadowskiej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda