mobile

Kolejne Zmiany w ruchu na Trasie AK

W czwartek 23 lipca wieczorem na wiadukt na ul. Powązkowskiej wróci ruch. W sobotę i niedzielę natomiast wymieniana będzie nawierzchnia jezdni na rondzie przy ul. W. Broniewskiego.

TAGI
Kolejne Zmiany w ruchu na Trasie AK

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Zakończył się remont wiaduktów ul. Powązkowskiej nad Trasą Armii Krajowej. Wiaduktów bo przejazd pomiędzy ul. Powązkowską a gen. S. Maczka prowadzony jst na dwóch niezależnych obiektach, oddzielnych dla każdego kierunku ruchu. I dlatego wiadukty mogły być remontowane oddzielnie, bez przerywania w tym miejscu połączenia Bemowa i Bielan z centrum. Wiadukt wschodni (w kierunku Bemowa) wyremontowano w zeszłym roku, zachodni (w stronę centrum) zostanie otwarty w czwartek 23 lipca ok. godz. 22.00. Równocześnie otwarte zostaną wyremontowane łącznice węzła z Trasą AK i w tym miejscu czynne będą już wszystkie relacje wjazdowe i zjazdowe.

Natomiast na sobotę i niedzielę wykonawca remontu zaplanował wymianę nawierzchni na rondzie ul. W. Broniewskiego pod wiaduktami Trasy AK. Rondo zostanie całkowicie zamknięte w piątek 24 lipca ok. godz. 22.00 i ponownie otwarte w poniedziałek 27 lipca ok. godz. 6.00. Nie będzie żadnego połączenia z jezdniami bocznymi trasy; tramwaje będą jeździły bez zmian. Ominąć zamkniętą ul. W. Broniewskiego można korzystając z ul. J. Słowackiego lub Powązkowskiej i gen. S. Maczka. Swoje trasy zmienią autobusy linii 114 i 303.

W nocy z czwartku na piątek (z 23 na 24 lipca) oraz z piątku na sobotę (z 24 na 25 lipca) w godz. 22.00 – 6.00 zwężane będą jezdnie główne Trasy Toruńskiej oraz północna jezdnia boczna na węźle z ul. Modlińską.

Źródło: UM Warszawa 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda