mobile

Komputer dla seniora bez tajemnic

Postęp technologiczny pędzi w zawrotnym tempie. Młodzież nie pamięta, że zanim nastała era mp4 w użyciu były taśmy magnetofonowe. A jeśli komputer? To na przykład Atari z mocą obliczeniową, którą obecnie więcej ma telefon komórkowy. Nic więc dziwnego, że można mieć problem z nowinkami technicznymi. Do takiej grupy osób należą seniorzy, o edukację, których zadbał warszawski Ratusz.
 

Komputer dla seniora bez tajemnic

Żyjemy w XXI wieku. Nie wyobrażamy sobie życia bez komputera. W Internecie wyszukujemy potrzebnych informacji. Smartfon wypiera tradycyjną "komórkę". Pierwszy kontakt z tymi urządzeniami może być trudny. Szczególnie dla seniorów. Dlatego też w trzynastu miejscach na terenie Warszawy uruchomione zostały punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora. Można tam zasięgnąć bezpłatnej porady dotyczącej Internetu, obsługi komputera, tabletu, aparatu fotograficznego czy telefonu komórkowego.

Jeden z takich punktów został uruchomiony na Żoliborzu. W Domu Seniora "Piękny Brzeg" przy ulicy ks.J. Popiełuszki 16 porad w zakresie korzystania z urządzeń elektronicznych udziela Aleksandra Kozubska.

Do mnie przychodzą osoby początkujące, które dopiero zaczynają kontakt z komputerem. Takie osoby mają problem z tym jak włączyć komputer, jak podłączyć się do Internetu, jak korzystać z wyszukiwarki internetowej. Wiem, że w innych punktach, do innych doradców zgłaszają się osoby, które są bardziej zaawansowane i zdarza się, że interesują się już profesjonalnymi programami komputerowymi, obsługą Excela i innych aplikacji -powiedziała Aleksandra Kozubska, doradca Punktu Cyfrowego Wsparcia.

Porady komputerowe skierowane są do osób 60 plus. Zajęcia w bieżącym roku rozpoczęły się w czerwcu i będą prowadzone do początku grudnia 2015 roku.

W okresie wakacyjnym zainteresowanie osłabło, większe będzie we wrześniu. Od czerwca 2015 roku do dnia dzisiejszego z porad skorzystało kilkaset osób. Pokazuje to, że seniorzy chcą być aktywnymi. Również w sferze nowych technologii.

Andrzej Sitko

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda