Kulturalna Warszawa. Trzy konkursy dla NGO
Do 22 stycznia organizacje pozarządowe mogą zgłaszać kulturalne projekty do trzech konkursów ogłoszonych przez Miasto Stołeczne Warszawę. Łącznie na trzy roczne konkursy stolica planuje przeznaczyć prawie siedem milionów złotych
Kultura Warszawy - dzieła, projekty, wydarzenia
Ten roczny konkurs ma największy budżet - 4,9 mln zł. Jego celem jest budowanie zróżnicowanej i oryginalnej oferty kulturalnej miasta poprzez wsparcie interesujących projektów artystycznych w różnych dziedzinach kultury i sztuki, działań interdyscyplinarnych, a także twórczych i intelektualnych poszukiwań oraz badań w obszarze kultury. Projekty realizowane w ramach konkursu przyczynią się do rozwoju potencjału warszawskich środowisk artystycznych, praktykowania współpracy na polu kultury, także w wymiarze międzynarodowym, wniosą nowe wątki do refleksji nad kondycją i rolą kultury we współczesnym świecie. Więcej informacji w ogłoszeniu konkursowym, w Biuletynie Informacji Publicznej.
Różnorodna Warszawa
Konkurs z budżetem 1,5 mln zł, który wspiera działania społeczno-kulturalne i edukacyjne, angażujące mieszkanki i mieszkańców w kulturę oraz umożliwiające rozwój kompetencji twórczych, poznawczych i komunikacyjnych. Projekty zgłaszane do tego konkursu powinny kształtować postawy szacunku i solidarności pomiędzy uczestnikami/uczestniczkami oraz różnymi grupami, dzięki czemu przyczynią się do budowania różnorodnej, otwartej i inkluzywnej społeczności Warszawy. Zgłoszenia w konkursie należy składać do połowy stycznia.
Dziedzictwo kulturowe Warszawy
Trzeci z ogłoszonych konkursów, z budżetem 400 tysięcy złotych, ma na celu wspieranie m.in. działań artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych upowszechniających wiedzę o historii Warszawy w wymiarze dziejowym, kulturowym i społecznym. Wśród priorytetów konkursu są: nowatorskie lub krytyczne odczytanie historii i tradycji Warszawy, odkrywanie lokalnego dziedzictwa, oddolnych tradycji oraz historii grup i społeczności dotychczas nierozpoznanych, badanie, dokumentacja, upowszechnianie dorobku warszawskich twórców i twórczyń oraz grup artystycznych. Zgłaszane projekty mogą także dotyczyć opracowań archiwalnych i digitalizacji historycznych zbiorów powiązanych z Warszawą, badań i upowszechniania niematerialnego dziedzictwa kulturowego stolicy.
fot.UMW