mobile
REKLAMA

Kulturalne lekcje w muzeach i teatrach

Stołeczne instytucje kultury zapraszają uczniów do udziału w lekcjach i warsztatach. W Teatrze Powszechnym można zobaczyć, co dzieje się za kulisami, a w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie poznać szczegóły z życia noblistki.

Informacja prasowa
Kulturalne lekcje w muzeach i teatrach

Muzeum Warszawy zaprasza na lekcje muzealne, które odbywają się w bliskim kontakcie z dziełami sztuki i przedmiotami użytkowymi z dawnych czasów. Lekcje dotyczą takich tematów jak: Warszawa wielokulturowa, Warszawianki dwudziestolecia międzywojennego czy Życie codzienne w dawnej kamienicy. Wśród propozycji edukacyjnych są też wykłady varsavianistyczne i spacery.

Rejestrację na lekcje muzealne w roku szkolnym 2022/2023 prowadzi także Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum oferuje zajęcia z historii i języka polskiego na różnych poziomach nauczania. Wyróżniają się przede wszystkim kontaktem z żywą historią – eksponatami i fragmentami ekspozycji.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej prowadzi też Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Warsztaty edukacyjne przedstawiają 1000-letnią historię Żydów jako integralną część historii Polski, uczą tolerancji, otwartości na świat i akceptacji różnorodności kulturowej. Muzeum zapewnia wsparcie asystenta kulturowego dzieciom z Ukrainy.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza na lekcje biograficzne poświęcone życiu i dorobkowi naukowemu polskiej uczonej, dwukrotnie uhonorowanej Nagrodą Nobla. Scenariusz lekcji jest oparty na zagadnieniach ujętych w podstawie programowej i dostosowany do różnych poziomów nauczania, od podstawówki po szkołę ponadpodstawową.

Nadwiślańskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej także zaprasza grupy szkolne na oprowadzania i lekcje muzealne towarzyszące bieżącym wystawom. Kontakt z dziełami wybitnych współczesnych artystów to pretekst do zainicjowania dyskusji o kulturze i historii najnowszej. Format i tematy zajęć mogą być dowolnie dostosowane do wieku i preferencji grup. Zajęcia skierowane do grup szkolnych są także zaplanowane w ramach 14. Festiwalu Warszawa w budowie („Walka o ulice”).

Lekcje w teatrach

Krótka historia teatru, Teatralne improwizacje, Przepis na dramatyczny teatr – to niektóre tematy lekcji organizowanych przez Teatr Powszechny. W ofercie są także warsztaty oraz oprowadzania i wycieczki po teatrze. Celem zajęć jest włączanie uczestników w aktywny proces twórczy.

Z kolei Teatr Ochoty zaprasza na cykl warsztatów dotyczących spektakli repertuarowych. Do każdego przedstawienia przygotowywane jest doświadczenie składające się z dwóch części: tematyczne wprowadzenie przed obejrzeniem danego spektaklu oraz dłuższe, praktyczne warsztaty po jego zakończeniu. Akademia Młodego Widza jest skierowana do młodzieży licealnej. Z kolei dla dzieci ze szkół podstawowych organizowane są zajęcia z cyklu Alfabet teatru.  

fot.UMWarszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda