Legia lepsza od Polskiego Cukru Startu Lublin

W meczu IX kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Polski Cukier Start Lublin, 103:76.

Informacja prasowa

Legia zaczęła bardzo dobrze i skutecznie, bowiem szybko objęła prowadzenie 7:0. Lublinianie równie szybko odrobili starty za sprawą trzech z rzędu celnych „trójek”. Gra wyrównała się, rywalizacja toczyła się punkt za punkt, ale to warszawianie byli nieznacznie lepsi w pierwszej kwarcie zwyciężając w niej 29:27. Gospodarze szybko zdobyli siedem „oczek” jednak goście odpowiedzieli trafieniami Grzegorza Kamińskiego i Geoffreya Groselle’a. Po stronie Polskiego Cukru bardzo skuteczny był duet Cavars – Dorsey-Walker, obaj zawodnicy znajdowali drogę do kosza legionistów, którzy musieli odrabiać minimalne straty, w końcówce pierwszej połowy meczu. Cel udało się warszawianom osiągnąć, bowiem udanie swoje akcje kończyli m.in. Grzegorz Kulka i Devyn Marble dzięki czemu podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego prowadzili na półmetku meczu 51:45.

Po powrocie z szatni wciąż to Legia była lepsza i udowadniała to budując coraz większą przewagę nad przeciwnikiem. Po czterech minutach trzeciej kwarty Zieloni Kanonierzy prowadzili 60:50. Polski Cukier ruszył do odrabiania strat, po otrzymaniu kolejnych wskazówek od trenera Artura Gronka, który poprosił o przerwę w grze. Legioniści nie pozwalali na wiele gospodarzom meczu zmuszając ich do błędów i przewinień. Przed decydującą częścią starcia Legia wygrywała 72:60.

Travis Leslie, Devyn Marble i Janis Berzins sprawili, że wicemistrzowie Polski prowadzili 80:60 na krótko po rozpoczęciu czwartej odsłony meczu. Legioniści w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, wykorzystywali straty Polskiego Cukru i wciąż utrzymywali wysokie prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny. Legia Warszawa cieszyła się z piątego ligowego triumfu pokonując na wjeździe Polski Cukier Start Lublin, 103:76.

Cieszy nas bardzo to zwycięstwo, bo bardzo potrzebujemy ich, by mieć coraz lepszy bilans w Energa Basket Lidze. Lublinianie nie są łatwym przeciwnikiem, ale uniknęliśmy nerwowej, zaciętej końcówki. Fajne, zespołowe zwycięstwo, mamy nadzieję, że w piątek także zwyciężymy, tym razem w Bydgoszczy” – powiedział po meczu Grzegorz Kamiński.

Kolejny mecz legioniści rozegrają na wyjeździe z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz, w piątek, 2 grudnia.

Polski Cukier Start Lublin – Legia Warszawa 76:103 (27:29, 18:22, 15:21, 16:31)

Polski Cukier: Sherron Dorsey-Walker 26, Klavs Cavars 17, Kacper Młynarski 8, Roman Szymański 7, Dayshon Smith 7, Cleveland Melvin 7, Mateusz Dziemba 2, Bartłomiej Pelczar 2, Sebastian Walda -, Michał Grzesiak -. Wiktor Kępka -.

Trener: Artur Gronek

Legia: Travis Leslie 22, Grzegorz Kamiński 18, Geoffrey Groselle 12, Janis Berzins 12, Ray McCallum 12, Devyn Marble 11, Grzegorz Kulka 8, Dariusz Wyka 2,  Łukasz Koszarek 2,  Jakub Sadowski 2, Szymon Kołakowski 2.

Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski