Medyczna Szkoła Policealna nr 2 przeszła modernizację
Zakończyła się modernizacja budynku Medycznej Szkoły Policealnej nr 2 w Warszawie. Budynek został dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i budowlanych. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 5,6 mln zł
![Medyczna Szkoła Policealna nr 2 przeszła modernizację](/uploads/artykuly/zdjecie/d/f38e61fa3f0f2c404cb03bc39859c45fd9f73933.jpeg)
Budynek budynku Medycznej Szkoły Policealnej nr 2 w Warszawie przeszedł właśnie gruntowną modernizację. prace rozpoczęły się w 2020 r. Ostatni etap prac zakończył się w listopadzie ub.r. Budynek został dostosowany do wymogów przeciwpożarowych. Jak informuje samorząd województwa mazowieckiego, który przeznaczył na ten cel 5,6 mln zł wymienione zostały m.in. instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna czy elektryczna. Zainstalowano też hydranty wewnętrzne i systemy oddymiania na klatkach schodowych.
– Budynek, w którym dziś mieści się szkoła, powstał w 1930 r., dlatego dostosowanie starej infrastruktury do nowych standardów było sporym wyzwaniem. Poza tym modernizacja wymagała skoordynowania prac związanych z wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania bez zakłócania funkcjonowania szkoły – mówi marszałek Adam Struzik.
Wcześniej budynek został docieplony, wymieniono okna, drzwi i dach, zamontowano panele fotowoltaiczne i przebudowano pomieszczenia sanitarne. Po zakończeniu modernizacji stał się on bardziej energooszczędny, bezpieczny i komfortowy.
– Medyczna Szkoła Policealna nr 2 w Warszawie to ceniona placówka z ugruntowaną pozycją w branży medycznej i społecznej. Teraz dzięki modernizacji szkoła dysponuje jeszcze lepszymi warunkami do kształcenia przyszłych specjalistów – dodaje Anna Brzezińska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
Obecnie Medyczna Szkoła Policealna nr 2 w Warszawie kształci 250 słuchaczy na kierunkach: technik farmaceutyczny, technik masażysta, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, podolog, technik sterylizacji i terapeuta zajęciowy.
– Inwestowanie środków finansowych samorządu województwa w budynki znajdujące się na terenie m. st. Warszawy to zdecydowana poprawa warunków, w jakich mogą zdobywać wiedzę jej uczniowie. Szkoła oferuje bezpłatną naukę i od lat cieszy się bardzo dużym powodzeniem m.in. z uwaagi na proponowane w tym tak potrzebne jak technik farmaceutyczny, opiekun medyczny czy terapeuta zajęciowy. Kolejny raz potwierdza się, że współpraca między samorządami to korzyści dla mieszkańców województwa mazowieckiego – podsumowuje Katarzyna Bornowska, radna województwa mazowieckiego.