mobile
REKLAMA

Nowa bramka na Politechnice

Zarząd Transportu Miejskiego testuje nową bramkę pozwalającą wejść na strefę biletową I linii metra. Bramką wejść można na peron stacji metra Politechnika od strony południowej (od Alei Armii Ludowej). Na drzwiach naklejono informację w jaki sposób korzystać z bramki. Wejście to, podobnie jak dotychczasowe bramki przeznaczone jest dla określonej grupy ludzi. Gdy system sprawdzi się - będą montowane na innych stacjach I linii dowiedział się Informator Stolicy.
 

TAGI
Nowa bramka na Politechnice

Od pewnego momentu ZTM zarządzający bramkami w warszawskim metrze zmienił regulamin korzystania z wejść na strefę biletową. Obecnie do otworzenia i wejścia bramkami awaryjnymi upoważnione są osoby przewożące dzieci w wózkach, inwalidzi i osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Również osoby przewożące bagaż mogą wejść na peron przez wejście awaryjne. Do uprawnionej grupy ludzi dołaczeni zostali rowerzyści, pod warunkiem, wielkośc roweru umożliwia skorzystanie w bramki wejsciowej i wyjściowej.

Otworzenie wejścia awaryjnego przez osoby spoza tej listy może skutkować grzywną do 5 tysięcy złotych. Przebywanie bez ważnego biletu na peronie i w strefie biletowej grozi mandatem.
Andrzej Sitko
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda