mobile
REKLAMA

Pałac Kultury obchodzi urodziny

22 lipca, 60 lat temu do użytku mieszkańców stolicy został oddany Pałac Kultury i Nauki. Z tego powodu przygotowano dla mieszkańców Warszawy i turystów szereg atrakcji. Obchody urodzin  Pałacu potrwają do niedzieli 26 lipca.

TAGI
Pałac Kultury obchodzi urodziny

- O godzinie 12 rozpoczęła się impreza na XXX pietrze skierowana do najmłodszych, z kolei o godzinie 11 otworzyliśmy wystawę prac – grafik, właściwie , karykatur pałacowych autorstwa Antoniego Chodorowskiego znanego warszawskiego rysownika, karykaturzysty – powiedziała nam rzeczniczka prasowa zarządu PKiN, Ewelina Dudziak - Wieczorem zapraszamy też na inne wydarzenie – wystawę fotografii pana Jacka Foty, który spędził prawie dwa lata w Pałacu, szukając inspiracji. Fotografował różne ciekawe miejsca, rzeczy, również osoby i robił to trochę innym aparatem niż my używamy, ponieważ fotografował aparatem dalmierzowym. O godzinie 20 rozpocznie się wernisaż Jacka Foty w Sali Marmurowej. O godzinie 21 będziemy mieli tak zwaną filmową , zakręconą historię o Pałacu Kultury i Nauki, którą będzie komentował pan Michał Ogórek. To ciekawe wydarzenie, niecodzienne, ponieważ pan Michał Ogórek tak jak  i Pałac – skończy 60 lat, urodził się w tym samym dniu w którym Pałac Kultury został otwarty. Mamy więc podwójne urodziny – Pałacu i pana Ogórka. 

Wystawy: plastyczna i fotograficzna oraz pokaz filmu to nie jedyne atrakcje czekające na gości Pałacu. O godzinie 22.30 organizatorzy zapraszają na wielki toast urodzinowy, na Placu Defilad na stole mierzącym 35 metrów będą ustawione kieliszki z szampanem. O godzinie 23, w podziemiach teatru posłuchać będzie można muzyki z epoki.

 - W czwartek o godzinie 22 startujemy z tetrisem, to jest fantastyczny, wyjątkowy projekt ponieważ elewacja Pałacu zamieni się przez dwa dni w monitor, na którym będą spadały kolorowe klocki tetrisowe– powiedziała Ewelina Dudziak – Będzie można układać linie, które należy szybko kasować. Zapraszamy na tetrisa, ponieważ jutro będą gry eliminacyjne a w piątek finał tetrisa - dodaje. 

W piątek na mieszkańców stolicy czeka także urodzinowy pokaz świetlny i fajerwerki. Będzie trwał około 40 minut. Po pokazie odbędzie się finał tetrisa. Dziesięciu najlepszych graczy powalczy o pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Nagroda, na chwilę obecną pozostaje tajemnicą.

Z kolei w sobotę o godzinie 12 rozpocznie się urodzinowa aukcja charytatywna. Pasjonaci nietypowych pamiątek będą mogli na niej kupić fotele i krzesła z Sali Kongresowej. Aukcja i licytacja potrwa do godziny 19.Z kolei o godzinie 21 rozpocznie się koncert Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Wielbiciele muzyka będą mieli okazję do spotkania i zdobycia autografu na jego płytach. Gdyby, ktoś pomyślał, że to koniec sobotnich wydarzeń w Pałacu – byłby w błędzie. O godzinie 23 Plac Defilad zamieni się w wielki parkiet taneczny. Grać będzie Marcin Masecki i JAZZBANDBIGBAND.

W niedzielę będzie również możliwość zwiedzenia niedostępnych na co dzień instytucji działających w Pałacu. Poznać będzie można Teatr Studio i Teatr Dramatyczny.

Pałac Kultury i Nauki oraz redakcja Informatora Stolicy zapraszają.


Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda