mobile
REKLAMA

Rewitalizacja Jazdowa coraz bliżej

Komisja Europejska ogłosiła międzynarodowy konkurs architektoniczny „Nowy europejski Bauhaus”. Warszawa zgłosi do niego projekt dotyczący Osiedla Jazdów, by w przyszłości mogło ono być nie tylko zieloną przestrzenią służącą warszawiankom i warszawiakom, ale też unikalnym laboratorium innowacji.

Informacja prasowa
Rewitalizacja Jazdowa coraz bliżej

Prace nad zgłoszeniem konkursowym prowadzone są przez ekspercki zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele ogólnomiejskich biur, Urzędu Dzielnicy Śródmieście, ZGN Śródmieście oraz strony społecznej reprezentowanej przez Partnerstwo Otwarty Jazdów.

Jeśli Warszawa zdobędzie środki w ramach „Nowego europejskiego Bauhausu”, rewitalizacja ruszą w pierwszych miesiącach projektu. Sześć znajdujących się na Jazdowie domków fińskich przejdzie gruntowny remont. Z kolei całe osiedle zostanie objęte gruntowną modernizacją instalacji elektrycznej oraz kanalizacji. Bazując na wnioskach z analizy energetycznej, Warszawa unowocześni też system cieplny osiedla. Doczeka się ono pełnej termomodernizacji – z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Pojawi się m.in. pompa ciepła, będąca źródłem ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Całość prac będzie odbywać się zgodnie z „Podręcznikiem konserwatorskim”, jaki Warszawa przygotowała wspólnie ze stroną społeczną.

Serce miasta tętniące przyszłością

Warszawski samorząd oraz społecznicy nie ograniczą się jednak do robót budowlanych. Prawdziwym krokiem milowym będzie wykorzystanie zmodernizowanych przestrzeni do zmiany Jazdowa w unikalne na skalę europejską laboratorium innowacji. Stanie się ono przestrzenią do testowania nowych modeli zarządzania miastem, realizacji nowatorskich pilotaży w zakresie miejskiej zieleni, kultury, czy też partycypacji społecznej. Osiedle ma też przyciągać młode talenty i zapewniać im pole do działania.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda