mobile

Rewtalizacja Warszawy

Mapa na_prawa Warszawa powstała, by w jednym miejscu zgromadzić informacje o wszystkich projektach realizowanych na obszarze objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji i udostępniać je mieszkańcom.

UM Warszawa
TAGI
Rewtalizacja Warszawy

Na stronie www.mapanaprawa.pl stołeczny ratusz udostępnia mieszkańcom i wszystkim zainteresowanym nie tylko informacje o inwestycjach, remontach, czy podłączeniach do sieci ciepłowniczej, ale także o działaniach i inicjatywach samych mieszkańców. Mapa ma służyć mieszkańcom, którzy mogą sprawdzać, jakie projekty są realizowane w pobliżu ich domów, najbliższej okolicy i w ich dzielnicy. Mogą także, po zalogowaniu, komentować działania. Natomiast urzędnikom mapa ma pomóc w monitoringu realizacji założeń Zintegrowanego Programu Rewitalizacji i w planowaniu kolejnych działań na obszarze. Mapa będzie stale aktualizowana i wzbogacana o kolejne projekty i działania. - Dzięki mapie widać jak szeroko zakrojone są działania rewitalizacyjne. Obejmują one nie tylko liczne modernizacje budynków i podłączenia, ale także projekty społeczne i kulturalne tworzone razem z mieszkańcami. Na mapie znajdziemy w tym momencie blisko 400 różnych działań – mówi Michal Olszewski, zastępca Prezydent Warszawy.   Na mapie można zobaczyć, które projekty już zrobiono w ramach programu rewitalizacji oraz te obecnie realizowane i planowane.

Zmiany po prawej stronie Wisły zachodzą już od 10 lat. Muzeum Warszawskiej Pragi, zmodernizowany Teatr Powszechny i Teatr Rampa, Stadion Narodowy, węzły komunikacyjne, a przede wszystkim II linia metra dały impuls do zmian w tej części miasta. Od końca września 2016 roku działa już Centrum Kreatywności Targowa. Natomiast od grudnia – Centrum Młodych przy ul. Inżynierskiej. Trwa rozbudowa II linii metra o kolejne stacje. Trwają również prace przy pierwszej w Warszawie kamienicy międzypokoleniowej przy ul. Stalowej 29 – zamieszkają w niej zarówno młodzi, jak i seniorzy. Modernizacje budynków i zasady ich funkcjonowania zawsze konsultujemy z mieszkańcami. Tak było na przykład w przypadku wspólnej przestrzeni w międzypokoleniowej kamienicy przy ul. Stalowej 29, czy też programu Centrum Kultury Nowa Praga, które będzie się mieścić w pałacyku Konopackiego. Dzięki miejskiemu dofinansowaniu, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe organizują liczne wydarzenia kulturalne, społeczne i integrujące mieszkańców. Wszystko w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda