mobile

Rowerem do Mordoru

Już w najbliższy piątek 24 kwietnia wyruszy Kwietniowa Masa Krytyczna. Rowerzyści wystartują o  godzinie 18:00 z Placu Zamkowego i pojadą w kierunku słynnego Mordoru na ulicy Domaniewskiej.

 

TAGI
Rowerem do Mordoru

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na brak komunikacji rowerowej, która łączyłaby największe zagłębie biurowe Warszawy - Służewiec Przemysłowy z najbliższą okolicą i pozostałą częścią miasta. Wszyscy pracownicy tzw. Mordoru mają już dość zatłoczonych autobusów i tramwajów oraz tracenia czasu w permanentnych w tym rejonie korkach.

Ponadto planowane jest złożenie petycji do Urzędu Dzielnicy Mokotów o przeniesienie lub budowę stacji roweru miejskiego w pobliżu skrzyżowania ulicy Wołowskiej z Domaniewską, ewentualnie ulicy Postępu z Domaniewską.

Ostatnia przebudowa przepustu Potoku Służewieckiego pod ulicą Puławską niestety nie wpłynęła na poprawę komunikacji rowerowej, mało tego – stworzona została sztuczna bariera niezgodna z zapisami w MPZP, mówiącymi o dostosowaniu przepustu do ruchu rowerzystów i pieszych. W efekcie utrudnione zostało poruszanie się rowerów między tymi dwoma częściami miasta.

Rowery przejadą trasą przez: plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Świętokrzyska, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. KEN, Herbsta, Pileckiego, Płaskowickiej, Rosoła, Ciszewskiego, Nowoursynowska, Wałbrzyska, al. Lotników, Modzelewskiego, Domaniewska, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy.

Cała trasa będzie liczyć około 30 kilometrów długości.

Szczegóły dotyczące petycji o budowę stacji roweru miejskiego na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1548286422126582/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda