mobile

Światowy Dzień Wody za nami

Warszawianki i warszawiacy tłumnie przybyli na sobotni piknik z okazji Światowego Dnia Wody. Słoneczna pogoda zachęcała do uczestnictwa w m.in. warsztatach, rozmowach, grze terenowej i pokazach naukowych

IS
Światowy Dzień Wody za nami

Podczas pikniku w Multimedialnym Parku Fontann, Wodociągi Warszawskie (MPWiK) przygotowały mnóstwo atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody. Uczestnicy mogli dowiedzieć się skąd się bierze woda w kranie i dlaczego należy z niej racjonalnie korzystać oraz oczywiście skosztować warszawskiej kranówki. Można było także wykonywać m.in. eksperymenty laboratoryjne, budować sieć wodociągową z klocków i tworzyć ozdobne panele z mchu. Nie zabrakło również okazji do spotkań i rozmów z ekspertami MPWiK, pokazów specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez ekipy warszawskich wodociągowców oraz atrakcji dla najmłodszych.

Warszawa dba o wodę 

Mieszkańcy tłumnie odwiedzali specjalną wiosenną strefę z atrakcjami przygotowaną przez m.st. Warszawę. W namiocie sferycznym odbywały się m.in. warsztaty z sadzenia roślin, które uczestnicy mogli zabrać do domu, ozdabiania spersonalizowanych toreb ekologicznych i tworzenia naturalnych woreczków zapachowych. Dodatkowo przez cały czas trwania pikniku można było wziąć udział w zajęciach z magicznego malowania wodą. Najmłodsi korzystali też z atrakcji w strefie malucha, gdzie tworzyli unikalne breloczki z naturalnych materiałów. 

Uczestnicy pikniku mogli także zrobić sobie zdjęcie wykorzystując specjalną scenografię z rekwizytami i Warszawską Syrenką. A w związku z programem Warszawa Chroni w symulatorze wypadków samochodowych można było przekonać się do czego prowadzi nieostrożna jazda i co dzieje się z kierowcą i pasażerami podczas dachowania.

Skąd się wziął Światowy Dzień Wody? 

Światowy Dzień Wody został zainicjowany przez ONZ, aby zwrócić uwagę na dostęp do tego zasobu naturalnego w różnych częściach świata. W tym roku obchody skupiają się wokół hasła: „TONIEMY. DbajMY o wodę lokalnie. PomagajMY lodowcom globalnie”, które zwraca uwagę na przyspieszenie procesu topnienia lodowców oraz towarzyszące temu niepokojące zjawiska, jak m.in. zmniejszanie się zasobów wody pitnej.

 

Źródło/fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda