mobile

Winda w zabytkowej kamienicy

Panoramiczna konstrukcja stanęła na zewnątrz budynku przy ul. Kredytowej 5. Jest całkowicie przeszklona, podświetlona oraz posiada monitoring bezpieczeństwa. Mieszkańcy kamienicy mogą już korzystać z nowoczesnej windy, która została właśnie oddana do użytku. Inwestycja zrealizowana została przez śródmiejski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, a w jej przekazaniu do użytkowania uczestniczyli: posłanka Aleksandra Gajewska, Przewodniczący Rady Dzielnicy Marcin Rolnik i burmistrz dzielnicy Śródmieście Aleksander Ferens

Informacja prasowa
Winda w zabytkowej kamienicy

Budowa windy w kamienicy przy ul. Kredytowej 5 zrealizowana została w ramach miejskiego programu budowy wind w budynkach wielokondygnacyjnych należących do miasta. Program ten ma rozwiązać problem dostępności mieszkań dla osób o ograniczonej mobilności, w tym osób starszych, z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz rodzin z dziećmi.

Aleksandra Gajewska, posłanka na Sejm RPInwestycja ta ma za zadanie integrować mieszkańców, dla których schody stanowią barierę. Dzięki montażowi windy osoby starsze, dysfunkcyjne, niepełnosprawne oraz rodziny z dziećmi będą miały ułatwione codzienne funkcjonowanie.

 

Nowy komfort mieszkańców

Wyposażanie budynków w windy to jedno z wielu zadań, jakie realizuje dzielnica Śródmieście, przez co stwarza warunki do lepszego i wygodniejszego funkcjonowania.

- Po raz kolejny spełniamy oczekiwania mieszkańców Śródmieścia i ułatwiamy im życie – zapewnia burmistrz dzielnicy Aleksander Ferens. – Często rozmawiam z mieszkańcami i wiem, jak ważna jest sprawa dostępności lokali znajdujących się na najwyższych kondygnacjach. Walka z wykluczeniem osób starszych, niepełnosprawnych i rodziców z dziecięcymi wózkami jest dla nas absolutnym priorytetem - uzupełnia burmistrz Aleksander Ferens.

Nowa winda w budynku przy ul. Kredytowej 5 jest wyposażona w przezroczystą kabinę z bezpiecznego szkła i drzwi ze stali nierdzewnej. Dodatkowo kabina posiada nowoczesny panel obsługi z podświetlanymi przyciskami oraz monitoring bezpieczeństwa, pozwalający na bezpieczne korzystanie z urządzenia. Całość konstrukcji idealnie wkomponowuje się w cały obraz kamienicy wybudowanej na początku ubiegłego stulecia.

– Śródmieście jest wyjątkową dzielnicą. Tutaj nowoczesność łączy się z historyczną i bardzo cenną zabudową ­- przypomina Marcin Rolnik, przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście. – Naszym zadaniem jest, aby inwestycje były realizowane w taki sposób, by nie naruszały zabytkowej przestrzeni miejskiej.

 

Zrealizowane inwestycje

Budowa windy w budynku przy ul. Kredytowej 5 kosztowała 1.113.029,19 zł i zrealizowana została przez śródmiejski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. Wcześniej, w ramach realizacji programu budowy wind w budynkach wielokondygnacyjnych w Śródmieściu, zamontowana została winda wewnętrzna w budynku przy ul. Szwoleżerów 5c (winda obsługuje budynek 5c oraz 5b, które połączone są korytarzem).

Dodatkowo w 2023 roku w ramach wydatków bieżących dzielnicy wymienione zostały dwie windy w budynku przy ul. Sienna 45 oraz w liceum przy ul. Solec 48. Łącznie inwestycje kosztowały blisko 900 tys. zł i również zrealizowane zostały przez śródmiejski ZGN.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda