mobile
REKLAMA

Wisła dostała swój autobus

Specjalnie z myślą o miłośnikach spędzania czasu nad Wisłą, Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową 385. W swój pierwszy kurs linia wyruszy już jutro, czyli 24 lipca. 

TAGI
Wisła dostała swój autobus

Głównym zadaniem linii będzie obsługa bulwarów oraz Parku Fontann. Autobusy tej linii będą kursowały wyłącznie w weekendowe noce (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) w godz. 20.00 – 3.00 z częstotliwością co 15 minut. Trasa linii będzie następująca: Metro Politechnika – Trasa Łazienkowska – Wisłostrada – Krasińskiego – Plac Wilsona. Co ważne, rozkład linii będzie dostosowany do rozkładu nocnych kursów metra. Autobusy będą podjeżdżały pod stacje metra Politechnika i Plac Wilsona na 5 minut przed odjazdem pociągów podziemnej kolei.

Warto zaznaczyć, że w trakcie pierwszego weekendu kursowania (z 24 na 25 lipca oraz z 25 na 26 lipca) autobusy nie będą się mogły zatrzymywać na przystankach Podzamcze i Boleść w kierunku pl. Wilsona. Przystanki te zostaną uruchomione w następny weekend.

Trzeba też wspomnieć, że nad Wisłą, w rejonie Cypla Czerniakowskiego (na wysokości pomnika Chwała Saperom) zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe – na żądanie – Pomnik Sapera. W pierwszym etapie, ze względu na to, że muszą zostać przystosowane do tego by bezpiecznie mogły się tam zatrzymywać autobusy przegubowe, będzie z nich korzystała wyłącznie linia 385. Autobusy będą się tam zatrzymywać pod nadzorem instruktorów ZTM. Od przyszłego weekendu, po zakończeniu ich przebudowy, będą tam stawały także autobusy linii: 138, 141, 182, 185 i 188. 

Źródło: ZTM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda