mobile
REKLAMA

Wraca ruch na ul. Patriotów

Od soboty, 19 grudnia, przejezdna będzie ul. Patriotów w Międzylesiu. Zakończyła się budowa fragmentu tunelu pod tą jezdnią. Na weekend drogowcy zaplanowali też frezowanie ul. Sasanki.

TAGI
Wraca ruch na ul. Patriotów

W Wawrze, przy stacji kolejowej Warszawa Międzylesie trwa budowa tunelu i przejścia podziemnego pod torami i jezdniami ul. Patriotów. Gotowe są już betonowe konstrukcje budowli po zachodniej stronie ulicy. W nocy z soboty na niedzielę (z 18 na 19 grudnia) wróci ruch drogowy i pieszy na ul. Patriotów. Przejezdna będzie ul. Patriotów i jej połączenie ze Zwoleńską (wcześniej, w sierpniu do ruchu włączono przebudowany odcinek ul. Zwoleńskiej i Mrówczej). Kierowcy na razie będą jeździli po tzw. warstwie wiążącej asfaltu. Zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej linii 147, 305, 521 oraz N22.

Dalsze prace będą prowadzone po wschodniej stronie ulicy. I tak, na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku drogowcy zamkną odcinek wschodniej jezdni ul. Patriotów i K. Szpotańskiego i rozpoczną budowę ostatniej sekcji tunelu i przejścia podziemnego. W lipcu ruch drogowy zostanie przywrócony, już po nowej ulicy; wcześniej, w maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. M. Pożaryskiego do Dworcowej. W sierpniu przyszłego roku przejezdny będzie odcinek od ul. Dworcowej do Patriotów. Tunel będzie dopuszczony do ruchu w listopadzie 2016 r.

Zarząd Dróg Miejskich wymieni nawierzchnię na ul. Sasanki.  W czasie robót przejezdny będzie jeden pas ruchu - od piątku, 18 grudnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 21 grudnia do godz. 4.00 zwężona będzie południowa (w kierunku ul. Marynarskiej) jezdnia ul. Sasanki pomiędzy ul. Żwirki i Wigury a przystankiem autobusowym. Prace zostały podzielone na dwa etapy, które będą trwały po jednej dobie. W pierwszym wyłączona z ruchu będzie prawa strona jezdni (bliżej przystanku autobusowego). Jadący od strony ul. F. Hynka oraz skręcający z ul. Żwirki i Wigury od strony centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w prawo z ul. Żwirki i Wigury (od strony Lotniska Chopina) w kierunku ul. Marynarskiej. Objazd w tej relacji będzie odbywał się przez rondo pod wiaduktami. W drugim etapie prac zamknięta będzie lewa strona jezdni. Możliwy będzie skręt w prawo z ul. Żwirki i Wigury.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda