mobile
REKLAMA

Wspólnie dla przedsiębiorczości lokalnej

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Dzielnica Bielany m.st. Warszawy podpisały list intencyjny w zakresie wspierania rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i innowacyjności.

Informacja prasowa
Wspólnie dla przedsiębiorczości lokalnej

Współpraca ma dotyczyć w szczególności wspólnych działań Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Akademickiej UKSW i Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych w Dzielnicy Bielany.

Wspólne działania mają przyczynić się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i innowacyjności, a także zacieśniania relacji pomiędzy podmiotami nauki, przedsiębiorstwami, trzecim sektorem oraz administracją publiczną na obszarze dzielnicy. Jednym z elementów współpracy mają być działania ukierunkowane na wsparcie przedsiębiorców, studentów i absolwentów UKSW, którzy będą chcieli założyć oraz prowadzić własną działalność gospodarczą. Efektem podpisania listu ma być również wspólny udział w projektach finansowanych ze źródeł własnych, jak i zewnętrznych, w tym programów unijnych.

W ramach współpracy podejmowane będą także działania mające na celu szeroko rozumianą edukację, m.in. młodzieży szkolnej zainteresowanej tematami przedsiębiorczości. Nie zabraknie również wspólnych działań na rzecz rozwoju zawodowego studentów UKSW.

– Współpraca naszej Uczelni z władzami dzielnicy trwa od dawna. Teraz wkraczamy w nowe obszary. Chcemy uczyć młodzież i starszych przedsiębiorczości, uwrażliwiać na nią. Dzięki temu zyska Uniwersytet, dzielnica i cała lokalna społeczność – powiedział Ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW. – Stale szukamy nowych możliwości na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. W ludziach tkwi potencjał do budowania lokalnej ekonomii, a my chcemy pomóc im go uwolnić. Współpraca pomiędzy naszym urzędem a uniwersytetem jest tego kolejnym przykładem – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda