mobile
REKLAMA

Zmiany ruchu na Bemowie

Zmiany w komunikacji miejskiej i w ruchu drogowym na Bemowie wprowadzą w piątek 17 lipca w nocy Tramwaje Warszawskie. Rozpoczną kolejny etap remontu bemowskich torów.

TAGI
Zmiany ruchu na Bemowie

Prace torowe na Bemowie wkraczają w kolejny etap. W sobotę 18 lipca tramwaje wrócą na ul. Powstańców Śląskich pomiędzy ul. Radiową a pętlą Nowe Bemowo, ale przestaną jeździć ul. Radiową oraz Dywizjonu 303 bo wyłączony będzie ruch na odcinku pomiędzy pętlą Koło a ul. Powstańców Śląskich. Tramwaje Warszawskie rozpoczną tu remont torów, natomiast na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Radiowej otworzą dotychczas zamknięty fragment skrzyżowania. 

W piątek, 17 lipca w godzinach nocnych zakończy się przebudowa przejazdu przez tory na ul. Powstańców Śląskich przy ul. Wrocławskiej i na  skrzyżowanie wróci normalny ruch. Kontynuowane będą prace na skrzyżowaniu ulic Radiowej i Powstańców Śląskich, ale zmieni się organizacja ruchu. Nadal węziej o jeden pas będzie na zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich oraz na zachodnim wlocie ul. Radiowej, ale na tej drugiej ulicy przywrócone zostaną wszystkie relacje skrętne. Prace w tym miejscu mają zakończyć się 24 sierpnia. 

W tym samym czasie zamknięty zostanie przejazd ulicą Wrocławską przez skrzyżowanie z ul. Radiową. Od soboty 18 lipca jadący ul. Wrocławską nie będą mogli przejechać przez skrzyżowanie z ul. Radiową ani skręcić w lewo – dla jadących z obydwu kierunków możliwy będzie tylko skręt w prawo. Objazdy zostaną poprowadzone ul. Powstańców Śląskich. Remont torowiska potrwa do 8 sierpnia. 

Remonty torów wiążą się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Od soboty na swoje trasy podstawowe wrócą tramwaje linii 6, 11 i 28 oraz autobusy linii 122 (w kierunku os. Górczewska) oraz 171 i E-2 (w kierunku Śródmieścia). Podczas tego etapu prac trasy linii tramwajowych 20, 23 i 24 zostaną skrócone - tramwaje jadące z Żerania, Pragi i Gocławka będą dojeżdżały tylko do pętli Koło. 

Zmienią się również trasy objazdowe – tylko w jednym kierunku – linii autobusowych: E-2, 122, 167, 171 i  N01. Autobusy linii E-2, 171 i N01 jadące w kierunku Nowego Bemowa, od skrzyżowania Powstańców Śląskich i Radiowej będą kursowały prosto ul. Powstańców Śląskich. Autobusy linii 122 jadące w kierunku ul. Gwiaździstej, od skrzyżowania Radiowej i Powstańców Śląskich będą kursowały prosto ul. Powstańców Śląskich, a następnie będą skręcały w lewo w ul. Żołnierzy Wyklętych. Autobusy linii 167 jadące w kierunku Siekierek, od skrzyżowania Powstańców Śląskich i Wrocławskiej będą kursowały ul. Powstańców Śląskich i Radiową. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dwie zastępcze linie autobusowe – Z-3 i Z-4. 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl,www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stroniewww.ztm.waw.pl.

Źródło: ZTM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda