mobile
REKLAMA

Whisky Live Warsaw w nowej odsłonie

Zbliżająca się, 9. edycja Whisky Live Warsaw będzie pod wieloma względami wyjątkowa. Festiwal przenosi się do nowej lokalizacji, swój udział zapowiedziało wielu zagranicznych gości specjalnych, a liczba wystawców osiągnie rekordowy poziom.  Zapowiadają się dwa dni emocji zakrapiane najlepszą whisky z całego świata.

Informacja prasowa
Whisky Live Warsaw w nowej odsłonie

Nowa lokalizacja

 

Whisky Live Warsaw odbędzie się w dniach 28-29 października (piątek-sobota) w nowej lokalizacji. W tym roku gospodarzem największego festiwalu whisky w Polsce będzie Stadion Miejski Legii Warszawa. Na potrzeby festiwalu wykorzystane zostanie Centrum Konferencyjne, które jest położone w centralnej, najbardziej prestiżowej części stadionu piłkarskiego - w Klubie Biznesowym, mieszczącym się w sercu trybuny zachodniej dedykowanej dla gości VIP. Do dyspozycji organizatorów pozostaje blisko 2300 m2 eleganckiej przestrzeni eventowej, stworzonej specjalnie z myślą o spotkaniach biznesowych i imprezach specjalnych. Jej funkcjonalne, przestronne, klimatyzowane sale, z panoramicznym widokiem na stadion oraz dużą ilością światła dziennego, zapewnią wyjątkową atmosferę spotkań towarzyskich przy kieliszku wyjątkowej whisky single malt.

 

Goście specjalni z górnej półki

 

Jak co roku, jedną z atrakcji festiwalu będzie udział gości specjalnych związanych z branżą whisky oraz mocnych trunków. Po raz pierwszy w Warszawie pojawi się Mark Reynier, były właściciel destylarni Bruichladdich, posiadający ponad 40-letne doświadczenie w branży alkoholi, z czego ponad połowę w segmencie whisky. Po dwunastu latach pracy w Bruichladdich, Mark postanowił ją sprzedać firmie Rémy Cointreau (2012 r.) za 58 milionów funtów. Reynier to obecny właściciel irlandzkiej destylarni Waterford Distillery, produkującej m.in. organiczną i biodynamiczną whisky WATERFORD GAIA i LUNA. Dwa lata temu przedsiębiorca zapoczątkował kolejny projekt, tym razem destylarni rumu - Renegade Rum Distillery położonej na Grenadzie. Drugą osobowością na Whisky Live Warsaw będzie Serge Valentin - jeden z najbardziej cenionych na świecie pisarzy i bloggerów o whisky, właściciel bloga Whiskyfun.com oraz założyciel grupy Malt Maniacs&Friends. Tematyką mocnych alkoholi interesuje się od późnych lat 70-tych. Trzeci z gości specjalnych – Ingvar Ronde, to stały bywalec festiwalu. Autor kultowej, corocznie aktualizowanej książki Malt Whisky Yearbook będzie promować w Warszawie edycję 2023.

Rekordowa liczba wystawców, kolejni debiutanci

 

Pod koniec października w stolicy pojawi się ponad 80 wystawców z całego świata. Swoje oferty zaprezentują nie tylko znane, globalne koncerny, ale również małe, craftowe destylarnie oraz niezależni bottlerzy (tzw. independent bottlers).  Dominującym trunkiem będzie whisky, ale nie zabraknie również innych mocnych alkoholi, m.in. ginów i rumów. W gronie wystawców znalazło się kilku debiutantów. Jednym z nich będzie Belgian Owl - pierwszy belgijski producent whisky single malt. Destylarnia została założona w 2004 roku, a jej flagowy trunek – Belgian Owl Single Malt, debiutował na rynku w październiku 2007. Z innego, egzotycznego dla świata whisky kraju – Włoch, pochodzi marka Samaroli. Ciekawostką będzie też obecność jednej z najmniejszych destylarni w Szkocji – Daftmill - z jedną z najmniejszych rocznych produkcji. Jej właściciele zajmują się głównie farmą i tylko dwa razy w roku mogą pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, którą wypełniają destylacją. Niewielka produkcja sprawia, że whisky tej marki jest trudno dostępna, a jeszcze rzadziej konsumowana.

 

Organika, likier starzony oraz gin leżakujący

 

Miłośnicy oryginalnych trunków znajdą na festiwalu wiele innych „perełek” smakowych, niedostępnych na co dzień w naszym kraju. Destylarnia Nc’nean, położona chyba w najbardziej bajecznym miejscu w Szkocji, oferuje w 100% organiczne whisky oraz organic botanical spirit. Z kolei bottler Morrison wystawi na WLW Bruadar Whisky Liqueur – likier na bazie whisky single malt z dodatkiem miodu. Szkocja marka Glaswegin będzie kusić uczestników ginami dojrzewającymi w beczkach po Sherry, tequili, czerwonym winie czy burbonie, natomiast za nazwą Wee Smoky kryje się szkocka whisky grain (zbożowa), dojrzewająca w beczkach po dymnej whisky z wyspy Islay. Przedstawicielem Czarnego Lądu będzie Bain’s Cape Mountain  - whisky single grain destylowana w 100% z afrykańskiej żółtej kukurydzy.

 

W tym roku oficjalny patronat nad wydarzeniem objęła Brytyjska Ambasada w Warszawie. Na dedykowanej przestrzeni będzie promować lokalne, brytyjskie destylarnie, poszukujące partnerów biznesowych i nowych rynków w zbytu w Polsce.

 

 

Strefa wyjątkowych whisky, bogaty program Masterclass i… koncert

 

Nowością na tegorocznym festiwalu będzie Strefa "HIGH PROOF: Ekskluzywna Selekcja dla Koneserów" - wspólny projekt portalu Bestofwhisky.pl, agencji doradztwa DramsApart oraz organizatora festiwalu Whisky Live Warsaw 2022  - firmy  Tudor House. Strefa  HIGH PROOF to nie tylko stoiska z bardzo interesującymi, starannie  wyselekcjonowanymi   przez   specjalistów   z   ponad dwudziestoletnim doświadczeniem whisky, ale również pakiet sesji Masterclass i seminariów poświęconych tematom dla bardziej zaawansowanych smakoszy mocnych trunków.

 

Podobnie jak w latach poprzednich, organizatorzy przygotowali Strefę Cygarową oraz bogatą ofertę sesji Masterclass. Oferowane warsztaty degustacyjne (dodatkowo płatne) będą unikalne, a smakowane trunki wyjątkowe, jak chociażby pochodzące z sześciu różnych dekad rocznikowe single cask whisky Glenfarclas.

 

Uzupełnieniem atrakcji festiwalowych będzie koncert muzyków z Ukrainy. Absolwenci konserwatorium w Charkowie będą umilać dźwiękami muzyki degustację najlepszych whisky single malt.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda