mobile
REKLAMA

Jutro rusza Warszawskie Badanie Ruchu

Jutro po blisko 10 latach rusza kolejne Warszawskie Badanie Ruchu. Na początek ankieterzy pojawią się w 52 gminach metropolii warszawskiej. Celem akcji jest zbadanie nawyków komunikacyjnych podróżnych 

NKK
Jutro rusza Warszawskie Badanie Ruchu

Warszawskie Badanie Ruchu wykonywane jest raz na 10 lat. Już jutro ankieterzy pojawią się w 59 gminach metropolii warszawskiej. Ta część badania potrwa do końca listopada br. Następnie wiosną 2025 r. ankieterzy będą prowadzili badanie na terenie Warszawy. jJak, dokąd i czym przemieszczają się podróżni to podstawowe pytania, na które poszukiwana będzie odpowiedź. Kluczowe będzie również określenia natężenia ruchu występującego w kluczowych punktach sieci transportowej.

Oprócz badań ankietowych w gospodarstwach domowych, analizowane będzie także natężenie ruchu samochodowego; sprawdzana liczba pasażerów w autobusach i tramwajach i pociągach, a także liczba wsiadających i wysiadających na przystankach i stacjach kolejowych. Zaplanowano również pomiary ruchu związanego z wielkopowierzchniowymi obiektami handlowymi, wybranymi osiedlami mieszkaniowymi w Warszawie i badanie ankietowe na wybranych parkingach Parkuj i Jedź w Warszawie. 

 Już dziś niemal 60 proc. mieszkańców Warszawy wykorzystuje transport zbiorowy w codziennych podróżach i – co nas bardzo cieszy – aż 94 proc. z nich ocenia dobrze lub bardzo dobrze funkcjonowanie komunikacji miejskiej w stolicy – mówi prezydent Rafał Trzaskowski. – Na pewno na ich codzienne wybory komunikacyjne spory wpływ ma coraz bardziej nowoczesny, komfortowy i bezpieczny tabor Warszawskiego Transportu Publicznego, czyli autobusy, tramwaje oraz pociągi metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Również koszt biletów w transporcie publicznym w stolicy jest jednym z najniższych na świecie – dodaje prezydent Warszawy.

Ankieterzy zapukają do mieszkań

Jak informuje stołeczny ratusz - Ankieterzy będą odwiedzać losowo wybrane lokale mieszkalne w celu przeprowadzenia wywiadu ze wszystkimi członkami gospodarstwa domowego, którzy skończyli przynajmniej 6 lat. Badanie jest dobrowolne i anonimowe, a wizyty ankieterów odbywać się będą od środy do soboty.

Aby nie było wątpliwości, komu udzielamy informacje ankieterzy z agencji badawczej PBS Sp. z o.o. realizującej badania, będą wyposażeni w identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz list wyjaśniający cel badania podpisany przez Sekretarza m.st. Warszawy.

Ankieterzy pojawią się w gminach: Nowy Dwór Mazowiecki, Czosnów, Pomiechówek, Zakroczym, Legionowo, Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew, Wołomin, Kobyłka, Marki, Radzymin, Ząbki, Zielonka, Klembów, Tłuszcz, Halinów, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki gmina miejska, Mińsk Mazowiecki – gmina wiejska, Dębe Wielkie,  Otwock, Celestynów, Józefów, Karczew, Wiązowna, Kołbiel, Piaseczno, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Prażmów, Tarczyn, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Piastów, Raszyn, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Stare Babice, Jaktorów, Leoncin i Kampinos.

Badanie w Warszawie 

Badanie ruchu w samej stolicy zostanie przeprowadzone w terminie 5 marca - 30 kwietnia 2025 r. 

- Ankieterzy skupią się na badaniu zachowań transportowych niemal 20 tysięcy warszawianek i warszawiaków. Oprócz wizyt w losowo wybranych lokalach mieszkalnych ankieterzy pojawią się również na wybranych parkingach typu Parkuj i Jedź - wyjaśnia stołeczny ratusz.

O szczegółach Warszawskiego Badania Ruchu więcej pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda