Logowanie Rejestracja
Wzięcie kota ze schroniska albo kupienie go w hodowli to przedsięwzięcie nawet na 20 lat. Przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże w podjęciu decyzji w sprawie adopcji.
Od dzisiaj można oglądać wystawę Magdaleny Hajnosz w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56.
Razem z Wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy Konkurs! Mamy dla Was do wygrania książkę Artura Górskiego pt. „Słowikowa o więzieniach dla kobiet”.
W sobotę i niedzielę w hali Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a na stołecznej Ochocie rozgrywany był VII Memoriał im. Krzysztofa Kowalczyka. Cztery drużyny przez dwa dni rywalizowały o zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach. Ostatecznie najlepsi okazali się gospodarze.
Lech Majewski to reżyser filmowy i teatralny, malarz, poeta, pisarz - autor esejów i powieści. Jest artystą, którego trudno zaklasyfikować do jakiejś szkoły czy stylistyki, wpisać w konkretny nurt, czy formację artystyczną.
Świętuj z nami stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości! Podpisz się pod Przesłaniem dla przyszłych pokoleń, zostaw swój podpis i kilka słów w Warszawskiej Księdze Wolności (elektronicznie lub na papierze), a nawet – zbierz rodzinę i zróbcie sobie jedyny w swoim rodzaju Portret rodzinny, który wraz z Księgą Wolności zostanie zakopany na 100 lat w warszawskiej Kapsule Czasu!
W obiegu jest już banknot kolekcjonerski „Niepodległość” o nominale 20 zł, który upamiętnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jego awersie znajduje się marszałek Józef Piłsudski i logo Niepodległej!
W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypomina i opowiada o dziełach sztuki utraconych w wyniku II wojny światowej. Do końca roku, w każdy piątek, będziemy prezentować obiekty, które ilustrują historię Polski bądź wiążą się z rodzimą tradycją i kulturą. W tej odsłonie „Obiektu tygodnia” pokazujemy litografię autorstwa Leona Wyczółkowskiego.
Ze zmiennym szczęściem grali w sobotę siatkarze MOS Wola Warszawa podczas VII Memoriału im. Krzysztofa Kowalczyka rozgrywanego w hali Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a. Po przedpołudniowej porażce z gospodarzem - Czołgiem AZS UW Warszawa 0:3, wieczorem okazali się lepsi od AZS-u UWM Olsztyn, pokonując rywali 3:0.
Władze stołecznej Legii rozwiązały niedawno co podpisany kontrakt z Jordanem Woodardem. Dwudziestodwuletni rozgrywający występujący dotychczas w lidze NCAA w drużynie Oklahoma Sooners wrócił do Stanów Zjednoczonych.
Nastrojowy spektakl składa się z pięciu pięknych historii – przypowieści, bajek filozoficznych oraz mądrości z różnych stron świata, których Księżyc wysłuchuje w czasie swych podróży po świecie, by później opowiedzieć je Gwiazdom.
Czym jest patriotyzm? Czym jest dla mnie patriotyczna postawa? Jakie zachowania można nazwać patriotycznymi? Mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy uwiecznią odpowiedź na te pytania w krótkim filmie, mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Mazowiecki Urząd Wojewódzki ogłosił kolejny konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości!
Już po raz czwarty zostaną przyznane w tym roku Nagrody Dobrej Woli. Wyróżnienia dla społeczników, instytucji oraz osób zasłużonych dla dzielnicy są o tyle cennym wyróżnieniem, że przyznają je sami mieszkańcy.
Weź udział w warsztatach z cyklu "Paszport do sztuki" i udaj się w kulturalną podróż po stołecznych muzeach. Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat, w tym osoby ze spektrum autyzmu.