Logowanie Rejestracja
Od najbliższej soboty (30 maja) wprowadzony zostanie IV etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. W związku z nim zaczną nas obowiązywać nowe reguły związane m.in. z zasłanianiem nosa i ust w otwartej przestrzeni, funkcjonowaniem kin, teatrów oraz siłowni i salonów masażu, a także organizacją wesel.
Zgodnie z decyzją rządu, placówki wsparcia dziennego otwarto 25 maja - na nowych zasadach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych i pracowników ośrodków, Warszawa przekazała środki ochrony indywidualnej i płyn do dezynfekcji.
Rodzice z niecierpliwością oczekują rządowego komunikatu ,,Place zabaw już otwarte". Otwarto skateparki, boiska, orliki, a dzieci dalej nie mogą pójść na huśtawki i zjeżdżalnie.
Do 30 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do XI Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Konkurs, organizowany przez m.st. Warszawę, ma na celu wyróżnienie najlepszych stołecznych animatorów i edukatorów oraz realizowanych przez nich projektów.
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest już dostępny dla odwiedzających. ZOO można zwiedzać w godz. 9.00-18.00, a w weekendy i święta w godz. 9.00 – 19.00, jednak tylko w części plenerowej. Obowiązuje limit do 3000 osób jednocześnie, a goście powinni zachować dystans.
Nie tylko Warszawa boryka się z problemem, związanym z rozpatrywaniem wniosków, dotyczących tarczy. Miasta protestują przeciw przerzucaniu na samorządy odpowiedzialności za realizację tarczy antykryzysowej. Oczekują od rządu konkretnego wsparcia i natychmiastowych działań.
W tym roku mija dokładnie 90 lat od powstania kina Atlantic. To najstarsze działające dziś kino Warszawy. Od środy, 20 maja, w sąsiadującym z nim ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury można oglądać wystawę „Przekrój kino!”, poświęconą budynkom kin właśnie.
To świetna wiadomość dla mieszkańców Warszawy i turystów, odwiedzających stolicę: ponownie otwarto dla gości taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Specjalne procedury umożliwiają bezpieczne podziwianie panoramy miasta.
Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury online.
Słynne Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich po raz pierwszy w swej historii nie będą odbywać się na żywo. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione do Internetu. Sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza - w niedzielę, 17 maja.
Budynek, w którym działało kiedyś kino Wars, a obecnie ma swoją siedzibę Teatr WARSawy, będzie mógł przejść do miejskich zasobów. Stołeczni radni wyrazili zgodę na to, by Warszawa przejęła nieruchomość, odstępując w zamian działkę w Śródmieściu.
W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie warszawiaków i turystów odwiedzających stolicę, Warszawa zdecydowała, że kolejna Noc Muzeów odbędzie się wiosną 2021 r. Do tego czasu stołeczne placówki kulturalne zachęcają do odwiedzin w nieco zmienionej formie.
Warszawa, wraz z innymi członkami Koalicji Miast, ponownie apeluje o konkretne wsparcie dla kultury, jej instytucji oraz twórców. W liście wystosowanym do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreśla się, że „odmrażanie” w tej dziedzinie powinno być jednym z priorytetów rządu.
Społeczna Rada Kultury, działająca przy Prezydencie m.st. Warszawy we współpracy z podobnymi organami z innych miast, wystosowała apel do rządu o pomoc państwa w związku ze spodziewanym kryzysem.