Logowanie Rejestracja
20 maja br. o godz. 19.00 w kościele parafii św. Andrzeja przy ul. Chłodnej 19 odbędzie się koncert pt. „Muzyka dialogu” w wykonaniu Chóru Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego, a także Karoliny Pływaczewskiej (wiolonczela barokowa), Doroty Stawarskiej (klawesyn), Olgi Rusin (sopran) i Mateusza Stankiewicza (akordeon). Koncert poprowadzi Lilianna Krych.
Świat gier, wymyślonych rzeczywistości w coraz większym stopniu wpływa na to, co nas otacza. Zjawisko nie ogranicza się wyłącznie do różnych dziedzin kultury, a gry mogą być wykorzystywane w biznesie. Gronalia 2018 to wiele niezwykle interesujących wykładów i spotkań. Uczestnicy mają również możliwość na wzięcie udziału w LARP-ach i innych grach. Przewidziano nagrody.
W najbliższą niedzielę, 13 maja, nieczynna będzie linia metra M2. Po trasie linii kursowały będą autobusy linii zastępczej ZM2.
Ruszyła kolejna edycja projektu Zielone Serce Miasta. Tuż pod Pałacem Kultury stanęły rzędy ogromnych donic, a w nich rośliny i drzewa, które przekształciły szary Plac Defilad w przepiękne i żywe miejsce spotkań oraz kultury. To dopiero początek całej serii wydarzeń.
W poniedziałek, 14 maja rusza niezwykła akcja przytulMiś Dzieci Dzieciom. Pluszaki zbierane będą przez niespełna miesiąc, a następnie przekazane zostaną do karetek Zespołów Ratownictwa Medycznego z przeznaczeniem dla poszkodowanych dzieci przewożonych ambulansami.
W najbliższy weekend kibiców stołecznej piłki nożnej czeka wiele emocjonujących spotkań. Zapraszam do zapoznania się z „rozkładem jazdy” na sobotę i niedzielę.
W sobotę, 12 maja odbędzie się kilka dużych zgromadzeń publicznych i przemarszów. Będą zmiany w ruchu i parkowaniu oraz kursowaniu komunikacji miejskiej.
W niedzielę, 13 maja, o godz. 12.00, przy pomniku kompozytora w Łazienkach Królewskich rozpocznie się kolejny sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich. Po raz 59. mieszkańców i turystów zaprasza m.st. Warszawa.
Książkę Wydawnictwa Wielka Litera autorstwa Macieja Siembiedy pt. „Miejsce i imię” wygrała Agnieszka Sokołowska. Serdecznie gratulujemy!
12 maja w 39 polskich miastach będzie można kupić bilet do teatru za 300 groszy (3 zł). Spektakle w specjalnej cenie grane będą na 100 publicznych scenach w ramach obchodzonego po raz czwarty Dnia Teatru Publicznego. – Cena biletu jak zwykle jest symboliczna i znacząca. Ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej udowodnili właśnie, że teatr publiczny się opłaca, że nie przynosi strat, ale zysk – tłumaczą organizatorzy.
Razem z Wydawnictwem Bernardinum przygotowaliśmy Konkurs! Mamy dla Was do wygrania książkę Małgorzaty Osipiak pt. „I znowu ta alergia”
Podwójne zaproszenia na piątek 11 maja (godz. 19:30) wygrały: Ewa Auleytner, Katarzyna Jazgierska, Ewelina Płocharska oraz Marta Mazurowska. Serdecznie gratulujemy!
Wyświetl, pobierz, przeczytaj! Każdy warszawiak może skorzystać z zasobów Cyfrowej Biblioteki. Nowatorski program biblioteczny udostępnia wydawnictwa miejskie, w tym m.in.: informatory, raporty, filmy, audiobooki i książki pod jednym adresem.
Jaka będzie stolica w 2030 roku? W jakim mieście chcemy żyć? W jakim kierunku ma się rozwijać nasze miasto? Strategia #Warszawa2030 wyznacza cele rozwoju na najbliższe kilkanaście lat. Na najbliższej sesji Rady Warszawy radni będą głosowali nad przyjęciem tego dokumentu.