mobile
REKLAMA

Olimpiada Niepodległej na Woli

W ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości kultura i kultura fizyczna połączyła swoje siły organizując "Olimpiadę Niepodległej". Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego hymnu zawodów odegranego przez uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz.

Marcin Kalicki
Olimpiada Niepodległej na Woli

"Olimpiadę Niepodległej" uroczyście otworzyła dyrektor wolskiej szkoły muzycznej Dorota Popławska. - Bardzo serdecznie witam wszystkich uczestników dzisiejszych zmagań sportowych, witam trenerów, organizatorów, szkołę muzyczną z ulicy Miodowej, szkołę plastyczną, naszą szkołę i Warszawską Akademię Piłki Nożnej. Życzę wszystkim udanych sportowych występów i niech wygrają najlepsi.

W zawodach wzięły udział: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie z ul. Miodowej, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych z ul. Smoczej, gospodarze - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz z ul. Tyszkiewicza oraz Warszawska Akademia Piłki Nożnej. Podczas imprezy można było wziąć udział w różnych dyscyplinach sportowych np.: biegu na 60 metrów i 800 metrów, skoku w dal, siatkówce czy tenisie stołowym. Jednak głównym wydarzeniem był turniej piłki nożnej. W rozgrywkach futbolowych w kategorii junior zwyciężyli gospodarze ze szkoły z ul. Tyszkiewicza pokonując w decydującym meczu Warszawską Akademię Piłki Nożnej. W rozgrywkach na poziomie młodzik także wygrał popularny "Tyszkief", wyprzedzając szkołę z ul. Miodowej i WAPN. Koszulki, w których występowali zawodnicy na boisku oraz drobne upominki ufundowała "Niepodległa".

- Nasz udział w "Olimpiadzie Niepodległej" był budowaniem w młodych ludziach patriotycznej pamięci oraz integracją środowisk związanych z kulturą i sportem. Był to także ważnym elementem szkolenia i uwrażliwiania dzieci i młodzieży trenującej w WAPN - powiedział Grzegorz Siedlecki, prezes i trener Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda