Logowanie Rejestracja
Kawiarnia Zegarmistrzowska już po raz ósmy zaprasza na poniedziałkowy wieczór z poezją.
Klub LECH KORT Centrum Sportowo Rekreacyjne – Bemowo to inspiracja do wspólnego spędzania czasu zarówno dla dzieci, jak i całej rodziny.
Mamy dla Was bilety na przezabawną komedię Teatru Kamienica pt. "Dziś wieczór arszenik, czyli komedia z kawą" w Reżyserii Tomasz Obary!
Smog nad Warszawą to coraz większy problem. Ostatnie mrozy przyniosły rekordowe stężenie trujących substancji nad stolicą. Jedną z przyczyn jest używanie pieców węglowych. Dlatego tez władze stolicy chcą wesprzeć mieszkańców w ich wymianie.
Kuźnia Kulturalna to restauracja i sala koncertowa w jednym, znajdująca się w zabytkowej części stołecznego Wilanowa i stanowiąca część kompleksu parkowo-pałacowego Jana III Sobieskiego.
Brunatna kołysanka to przejmujący zbiór opowieści o dzieciach brutalnie odebranych swoim rodzicom podczas II Wojny, w ramach planu, którego celem było pozyskanie słowiańskich dzieci, które miały ulec germanizacji. Książka to opowieść o katastrofach rodzinnych, dramatach czasów, a jednocześnie obraz systemu hitlerowskiego.
Rozpoczęto budowę kładki rowerowo-pieszej na moście Łazienkowskim. Po obu stronach rzeki stoją już pierwsze filary, trwa obecnie także produkcja stalowych elementów kładki. Nowa przeprawa zostanie prawdopodobnie oddana do użytku w najbliższe wakacje.
Utytułowana kobieca drużyna futsal AZS AWF Warszawa, zakończyła 2016 rok na III miejscu. W ostatnim meczu roku uległa AZS UAM Poznań 2:5, ale zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Tyca nie składa broni.
We wtorek 24 stycznia przed siedzibą Sejmiku Województwa Mazowieckiego na Pl. Bankowym 3/5 odbył się happening antysmogowy zorganizowany przez Akcję Demokrację.
W poniedziałek 23 stycznia w Sali Obrad Urzędu Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43 odbyła się 29 sesja Rady Dzielnicy.
Niespodzianką zakończyło się sobotnie spotkanie koszykarzy, w którym to Hutnik Warszawa uległ KS Pułaski Warka 70:72.
Kultura jest ważna, to nie ulega wątpliwości. Trzeba również zdać sobie sprawę z faktu, że kultura, to z łacińskiego colere, czyli uprawa, pielęgnacja, którą rozpocząć trzeba już na poziomie lokalnym po to, aby właściwie owocowała na każdym innym.
Studenckie Koło Naukowe Historyków UW i Muzeum Historii Polski, wydawca książki Miasta wielu religii. Topografia sakralna ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej (pod redakcją: Melchiora Jakubowskiego, Maksymiliana Sasa i Filipa Walczyny) zapraszają na spotkanie poświęcone publikacji z udziałem autorów i prof. Michała Kopczyńskiego (IH UW, MHP). 25. stycznia (środa) o godz. 18.30 w sali 108, w budynku administracyjno-dydaktycznym Wydziału Historycznego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie)