Logowanie Rejestracja
Miasto rozwijamy w stolicy szkolnictwo zawodowe – wprowadza innowacyjne programy, współpracuje z uczelniami, firmami, inwestuje w bazę dydaktyczną i dba o kadrę. A młodzież może wybierać w ponad 70 zawodach, w tym kilku nowych.
Serdecznie zapraszamy 23 marca 2021 r. o godz. 17:00 na transmisję sesji poświęconej działalności dyplomacji polskiej oraz innych instytucji Rządu RP na uchodźstwie, które podczas II wojny światowej organizowały pomoc Żydom, inaugurującą cykl debaty „Sympozjum Sprawiedliwych”. Inicjatywa organizowana jest przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest ono niemożliwe. Dlatego we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce już po raz drugi miasto przygotowało dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą".
Muzeum Warszawy we współpracy z prof. Błażejem Brzostkiem - badaczem historii społecznej i dziejów miast - przygotowało wyjątkowy podcast o Warszawie.
Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzeń oraz zakup sprzętu ogrodniczego – to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych w ramach programu MIAD 2021. Samorząd województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczył 1 mln zł. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br.
Piłkarze stołecznej Legii w 22. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy pokonali w Lubinie miejscowe Zagłębie 4:0. Wszystkie bramki dla warszawian zdobył Tomas Pekhart.
Pierwszy w Ursusie budynek użyteczności publicznej budowany w technologii modułowej powstaje przy ul. Dzieci Warszawy 24. W piątek plac budowy odwiedzili zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski, burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński, oraz włodarze innych dzielnic i kilku podwarszawskich gmin.
Dzieci z wolskich przedszkoli przygotowują Marzanny z okazji nadejścia wiosny. Na profilu dzielnicy @MiejskaWola można wybrać najpiękniejszą boginię zimy.
„Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum" - to hasło przewodnie 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który rozpocznie się 20 marca i potrwa do 2 kwietnia. Wszystkie koncerty będą dostępne online, bezpłatnie. Warszawa jest partnerem tego wydarzenia.
Teatr MŁYN zaprasza na pokaz online spektaklu „NIEDZIELNE POPOŁUDNIE” z napisami dla osób niesłyszących. Spektakl będzie można obejrzeć na kanale YouTube i Facebooku Teatru MŁYN w piątek (19.03) o godz. 21:00. W obu miejscach spektakl będzie dostępny bezpłatnie do soboty (20.03) do północy.
W środę, 17 marca, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady ds. budżetu obywatelskiego nowej kadencji. Do zadań Rady należy wspieranie i inicjowanie usprawniania i rozwoju procesu, a także monitorowanie jego przebiegu oraz opiniowanie rozwiązań dotyczących bieżących spraw.
Decyzją radnych województwa kolejne inwestycje w służbie zdrowia i w instytucjach kultury otrzymają wsparcie z budżetu województwa. W sumie trafi do nich ponad 39 mln zł.
Dzisiaj podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił między innymi nowe obostrzenia, które będą obejmowały całą Polskę.
Wirtualne targi edukacyjne, spotkania online z doradcami zawodowymi i specjalny poradnik dla rodziców i uczniów. Warszawa pomoże ósmoklasistom w trudnym wyborze dalszej ścieżki kształcenia.