Logowanie Rejestracja
Policjanci z komisariatu rzecznego uratowali tonącego w Wiśle mężczyznę. „Wodniacy” dotarli na miejsce po trzech minutach od otrzymania zgłoszenia. Wyczerpanego 28-latka wyciągnięto z wody i przekazano pod opiekę lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do kolejnej tragedii.
Warszawa stawia na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Miasto rozpocznie w maju dialog techniczny o modernizacji energetycznej około 50 stołecznych budynków. Zakwalifikowane firmy przedstawią propozycję kompleksowych prac, zmniejszających zapotrzebowanie na energię cieplną i elektryczną.
Słynne Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich po raz pierwszy w swej historii nie będą odbywać się na żywo. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione do Internetu. Sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza - w niedzielę, 17 maja.
Budynek, w którym działało kiedyś kino Wars, a obecnie ma swoją siedzibę Teatr WARSawy, będzie mógł przejść do miejskich zasobów. Stołeczni radni wyrazili zgodę na to, by Warszawa przejęła nieruchomość, odstępując w zamian działkę w Śródmieściu.
14 maja stołeczni radni przedłużyli zakaz picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych i plaży Poniatówka do czasu odwołania stanu epidemii.
Policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych. Powiadomiono Straż Pożarną i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Sprawa nadzorowana jest przez prokuraturę rejonową. Policjanci ostrzegają właścicieli działek, hal i pomieszczeń gospodarczych, przed nieuczciwymi najemcami. Ujawnione chemikalia w gminie Prażmów i Konstancinie -Jeziornie to miliony litrów płynów. Koszty utylizacji tych odpadów mogą ponieść teraz właściciele nieruchomości.
12-letni chłopcy, Maciej i Ilias uchronili kilkuletniego chłopca przed wypadkiem. Trzylatek wjechał na ul. Surowieckiego samochodem-zabawką. Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski osobiście podziękował nastolatkom za bohaterską postawę.
W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie warszawiaków i turystów odwiedzających stolicę, Warszawa zdecydowała, że kolejna Noc Muzeów odbędzie się wiosną 2021 r. Do tego czasu stołeczne placówki kulturalne zachęcają do odwiedzin w nieco zmienionej formie.
Od dzisiaj mieszkańcy znów mogą korzystać z miejskich obiektów sportowych, takich jak Orliki, Syrenki, korty tenisowe, skateparki czy bieżnie. Zgodnie z decyzją administracji rządowej, nadal będą jednak obowiązywać ograniczenia w liczbie osób.
Restauratorzy w szczególny sposób odczuwają skutki epidemii. Warszawa wspiera swoich mieszkańców i wprowadza 50-procentową bonifikatę za zajęcie pasa drogowego m.in. pod ogródki gastronomiczne. Rozwiązanie wejdzie w życie na początku czerwca i będzie obowiązywało do końca roku.
Ursynowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z Rembertowa odzyskali skradzionego na początku maja br. nissana x-trail, zabezpieczyli lexusa i toyotę, które mogły pochodzić z przestępstwa lub posłużyły do jego popełnienia. Prócz tego zabezpieczyli specjalistyczne akcesoria służące do zdalnego pokonywania zabezpieczeń i włamywania się do pojazdów warte około 300 tys. zł. Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o kradzieże z włamaniem do samochodów. Usłyszał zarzuty, za które może zostać skazany nawet na 10 lat więzienia.
Warszawa, wraz z innymi członkami Koalicji Miast, ponownie apeluje o konkretne wsparcie dla kultury, jej instytucji oraz twórców. W liście wystosowanym do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreśla się, że „odmrażanie” w tej dziedzinie powinno być jednym z priorytetów rządu.
Warszawa jest zdeterminowana, by rozszerzyć SPPN o obszar bliskiej Woli i Pragi-Północ. Ważna dla mieszkańców sprawa będzie procedowana na najbliższej sesji rady miasta, 14 maja.
Do wsparcia przedsiębiorstw w ramach Tarczy antykryzysowej – programu przygotowanego przez rząd, zostały skierowane miejskie urzędy pracy. Mimo braku wsparcia, realizują zadania. W ramach tarczy wpłynęło już 101 tys. wniosków. Do pomocy urzędowi pracy miasto kieruje 150 pracowników i sprzęt za 0,5 mln zł.